Domů Aktuality Vánoční zvyky a tradice v anglickém jazyce

Vánoční zvyky a tradice v anglickém jazyce

Jiřina Macháčková | 26. 12. 2023

Dne 8. 12. 2023 proběhl na Základní škole v Hrochově Týnci projektový den s názvem „Vánoční zvyky a tradice v anglickém jazyce“. Naši žáci společně se žáky Základní školy Dašice, která se zavázala s námi spolupracovat v rámci projektu IROP, měli za úkol  celý den komunikovat výhradně v anglickém jazyce. Byli rozděleni do čtyř skupin, pro které byla připravena čtyři stanoviště.

Na prvním stanovišti žáci vyráběli různorodé vánoční čelenky z papíru.

Na druhém stanovišti čekal žák nelehký úkol, který je znám pod názvem „bobbing the apple“. Cílem této aktivity je vylovit pouze svými zuby jablko, které plave ve vodě. Tato aktivita byla pro žáky velmi zábavná a na stanovišti si užili spoustu legrace.

Třetí stanoviště bylo adventně laděno, žáci zde vyráběli „vánoční salám“. Jednalo se o druh nepečeného cukroví, které žáci vyráběli. Nejprve dostali obálku s rozstříhaným textem receptu v anglickém jazyce, který museli poskládat tak, jak jdou jednotlivé kroky za sebou. Následně si vyrobili vlastní nepečené cukroví, na kterém si mohli pochutnat.

Poslední, čtvrté stanoviště bylo zaměřeno na rozvoj digitálních kompetencí žáků. Na tomto stanovišti žáky čekalo několik zajímavých soutěží v oblasti vědomostních kvízů s tematikou vánočních tradic, které byly připraveny na platformě Blooket.

Celý projektový den probíhal v klidném duchu, nejúspěšnější žáci z každé skupiny obdrželi diplomy a také sladkou odměnu. Akce byla velmi zdařilá a těšíme se na další spolupráci se ZŠ Dašice.

Mgr. Bc. Kateřina Grubnerová