Domů Aktuality Není robot jako robot

Není robot jako robot

Jiřina Macháčková | 24. 08. 2022

V Základní škole Hrochův Týnec proběhlo v úterý 29.června 2022 od 13,30 hodin pro veřejnost zábavné setkání s lektorkou Mgr. Renatou Pavlišovou, ozoboty a vexy s názvem „Není robot jako robot“ v prostorách na nové přístavbě školy.

Úvodní setkání probíhalo v družině na nové budově na žádost paní lektorky, aby si mohla účastníky posadit kolem sebe a všichni byli v centru dění a dobře viděli. Paní lektorka si účastníky získala hned v úvodu dotazem, jestli má někdo doma robota. V tu ránu se strhla smršť nadšených odpovědí, potom paní lektorka předvedla, co všechno ozobot umí a jak se ovládá.  Nadšení pokračovalo, když si mohli nakreslit černou fixou bludiště pro ozobota a vyzkoušet ho, jestli najde cestu z jejich zapeklitého bludiště.

Ve druhé části jsme se přesunuli do přírodopisné a fyzikální učebny, kde na stolcích měli účastníci připravené desky pro vexy. Zodpovídali dotazy, co jim vex připomíná. Fantazie účastníků neznala meze, viděli vysavač, puk a mnoho dalších věcí. Paní lektorka předvedla, co všechno vex umí a jak se ovládá. Všichni netrpělivě čekali, až si je budou moci vyzkoušet.

Všichni účastníci si odpoledne s roboty užili a ocenili i osobním poděkováním.

Zapsala: Mgr. Barbora Francouzová