Domů Aktuality Lyžařský kurz 2023

Lyžařský kurz 2023

Jiřina Macháčková | 04. 03. 2023 (aktualizováno 04. 03. 2023 18:08)

Lyžařský výcvikový kurz (LVK) v letošním školním roce se  konal v termínu 18.2.- 24. 2. 2023 a jako každým rokem na Chatě Štvanice ve Stříbrnici u Starého Města, kde jsme měli zajištěné ubytování  a stravu. Tradičně se LVK s námi účastnili žáci a učitelé ze ZŠ Luže. Obrovským ulehčením v organizaci LVK bylo zrušení předepsaných pravidel pro konání LVK kvůli pandemii Covidu-19 platících v roce 2022.

Sněhové podmínky a počasí nám ale v letošním roce vůbec nepřály. I když při příjezdu do Stříbrnice byly všechny sjezdovky a vleky v provozu (i díky technickému sněhu), v průběhu deštivého víkendu a díky vysokým teplotám došlo k markantnímu úbytku sněhu. Proto se na sjezdovkách  objevily hnědé hlinité „fleky“.

Přes tuto nepřízeň počasí a málo sněhu jsme výcvik na lyžích a snowboardech začali  druhý den odpoledne a probíhal ve skupinách dle zdatností žáků. Museli jsme však zvýšit pozornost a bezpečnost při lyžování, neboť sníh byl velmi těžký a terén velmi náročný

V úterý 21.2.2023 (třetí den) jsme po obědě vyrazili do Šumperka, kde si žáci doplnili zásoby cukrovinek a následně jsme jeli do zrekonstruovaného plaveckého bazénu. Zde jsme měli k dispozici bazén, vířivku a tobogán, který byl žáky velmi využíván. Hodina pobytu v bazénu nám velmi rychle utekla.

Každý večer byl připravený program, který obsahoval přednášky, hry, promítání filmů, soutěže, a poslední večer proběhla i oblíbená diskotéka.

I přes nepřízeň počasí a sněhových podmínek jsme program LVK splnili, snažili jsme se maximálně využít veškerý možný čas na lyžování. Věříme, že  vesměs všichni žáci se zdokonalili v lyžování a snowboardingu, což bylo hlavním cílem a náplní LVK. Důkazem je i kladné hodnocení LVK od zúčastněných žáků.

Autor: Mgr. Jiří Šťastný