Domů Aktuality Lyžařský výcvik 2022

Lyžařský výcvik 2022

Jiřina Macháčková | 15. 01. 2022 (aktualizováno 09. 05. 2022 12:10)

Letošní lyžařský výcvikový kurz (LVK), který se konal v termínu od 15. 1. do 21. 1. 2022, jsme s napětím vyhlíželi. Museli jsme zajistit covidová pravidla, mobilní testovací tým a před zahájením LVK jsme museli mít všichni negativní výsledky testu. Naštěstí se to zdařilo a jako zázrakem jsme mohli odjet na Chatu Štvanice ve Stříbrnici u Starého Města. Tradičně naši výpravu doplnila ZŠ Luže.

Sněhové podmínky byly úžasné, vítali nás zasněžené kopce, všechny sjezdovky a vleky byly v provozu. Zážitkem pro všechny bylo využití nové 6-ti místné lanovky s vyhřívanými sedačkami.

Výcvik na lyžích a snowboardech začal hned druhý den po příjezdu a probíhal ve skupinách dle zdatností žáků. Na výkonnosti žáků se ovšem podepsal i minulý rok, který žáci strávili zavření v domácnostech díky nařízenému „lockdownu“ a tak se funělo, hekalo a nadávalo. Výstup do kopce s lyžařskou výbavou je prostě náročnější.

V úterý 18.1.2022 (třetí den) nám počasí nepřálo, foukal silný vítr a tak hlavní lanovka byla uzavřena. Celé dopoledne jsme proto trénovali obloučky a lyžařský styl na „malém plácku“ a užili si posuvné pásy místo lanovek. Následoval relax v plaveckém bazénu a výlet do Zábřehu.

Pro každý večer byl připravený kulturní a sportovní program, který obsahoval přednášky, hry, promítání filmů, soutěže, apod.

I přes složité organizační nároky proběhl celý lyžařský výcvikový kurz dle plánu a splnil svoji úlohu. Slabší fyzická zdatnost dala všem zabrat, ale vesměs všichni žáci se zdokonalili v lyžování a snowboardingu, takže cíl kurzu byla splněn.

Při odjezdu převládala spokojenost a nebylo ani moc marodů a úrazů.

Všichni už se těšíme na příští rok.

Napsal: Mgr. Jiří Šťastný