Domů Aktuality 30. ročník Hrošiády

30. ročník Hrošiády

Jiřina Macháčková | 22. 06. 2024 (aktualizováno 16. 07. 2024 12:53)

30. let Hrošiády
Dne 14.5.2024 se konalo jarní kolo atletických závodů HROŠIÁDA. Bylo to kolo 30., tedy jubilejní. Z tohoto důvodu organizátoři závodu připravili pro závodníky několik překvapení.

Největším překvapením byla návštěva paní Jarmily Kratochvílové, držitelky dosud nepřekonaného světového rekordu v běhu na 800 metrů. Dalším překvapením byly muffiny od našich kuchařek pro závodníky a pamětní medaile pro jejich dospělý doprovod, který navrhla společně s deváťáky kolegyně V. Holanová a vytiskla je na školní 3D tiskárně.

Počasí nám přálo a slunečný den umožnil zrealizovat závody v plném rozsahu. Opět se závodilo ve sprintu, v hodu, ve skoku a vše bylo završeno štafetovým během. Odměnou za výkony sportovců byly nejen medaile a poháry, ale i vynikající párky z udírny.

Věříme, že si všichni závodníci, organizátoři a další účastníci celou akci užili a těšíme se na další kola.

Video z celého sportovního dne (autor: L. Pinta)

Výsledky jarního kola:

Kategorie MLADŠÍ                                                Kategorie STARŠÍ

1. místo – ZŠ Luže                                                    1. místo – ZŠ Dašice

2. místo – ZŠ Chrast                                                  2. místo –ZŠ Luže

3. místo – ZŠ Moravany                                            3. místo – ZŠ Smetanova

CELKOVÉ VÝSLEDKY (podzimní 2023 a jarní kolo 2024)