Registrovaní členové: 11
Nejnovější člen: kusta
Články: ŠKOLNÍ AKTIVITY - SOUTĚŽE
OKRESNÍ KOLO SOUTĚŽE ANGLICKÉHO JAZYKA [Nové]

Ve středu 14.2.2018 se uskutečnilo okresní kolo soutěže anglického jazyka v DDM Chrudim. Kategorie I.A byla určena žákům do 7. ročníků základních škol. Kategorie II.A byla určena žákům 8.-9. ročníků základních škol. Soutěž probíhala ve dvou částech - poslechová a konverzační. Naši školu reprezentovali tito žáci: Nykl Ludvík, Saglena Samuel ... čtěte více

SOUTĚŽ ŘEMESLNÝCH DOVEDNOSTÍ

V pátek 24. listopadu 2017 se uskutečnila soutěž řemeslných dovedností: "O zlaté kladívko" na VOŠ a SŠ stavební ve Vysokém Mýtě. Naši školu reprezentovali tito žáci: Beran Ondřej, Jílek Jakub, Kopecký Aleš, Urbánek Pavel. Dvojčlenné týmy soutěžili v oborech dřevo, kovo a stavba. Vyrobili si vánoční svícen, tužkovník a zkusili si vyzdít ... čtěte více

HROŠIÁDA PODZIM 2017

Napsat neotřelý a nápaditý článek o Hrošiádě je celkem náročný úkol. K naší škole patří Hrošiáda jako k velbloudovi hrb. Všechno už bylo napsáno. Stokrát. Tedy - bez přehánění (!!!)  - přinejmenším 20x.  A pro originální sebevyjádření autora je zde málo prostoru. Shrňme raději, bez dalších květnatých slov, letošní dopoledne. Dopoledne plné napětí i trémy ... čtěte více

HROŠIÁDA 2017 - JARNÍ KOLO

17. 5. 2017 opět proběhlo sportovní klání Hrošiáda, kterého se zúčastnily týmy sportovců z okolních základních škol: z Luže, Skutče, Chrasti, Chroustovic, Proseče a naší školy. Sportovci soutěžili v krátkém a dlouhém běhu, hodu, skoku z místa a do dálky a štafetě. Počasí bylo po relativně chladném jaru nádherné a všichni sportovci si užili krásný ... čtěte více

22. ROČNÍK VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE EUROREBUS

V pátek 28. dubna 2017 se uskutečnilo krajské kolo Soutěže školních tříd 22. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus v Hradci Králové. Naši školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Vašák, Martin Formánek, Josef Bálek. V kategorii ZŠ 02 (8. a 9. třída) se umístili na pěkném 9. místě. Za Pardubický a Královéhradecký kraj soutěžilo v této kategorii ... čtěte více

OLYMPIÁDA V JAZYCE ANGLICKÉM

Dne 15. února 2017 se v Chrudimi konala olympiáda v anglickém jazyce. Jela jsem tam já, Pepa Bálek, Nela Rotbauerová a Sam Saglena. Doprovod nám dělal Vlastík.  Místo konání byl Dům dětí a mládeže Chrudim (DDM Chrudim). Prvně se nám představily porotkyně a vysvětlily nám, jak bude soutěž probíhat. Starší (8. A 9. Ročníky ZŠ a víceletých gymnázií ... čtěte více

HROŠIÁDA - PODZIM 2016

Hrošiáda je sportovní atletická soutěž, která probíhá dvakrát do roka v Hrochově Týnci. Jednou na jaře a jednou na podzim, kdy se oba výsledky sčítají. Je určena pro okolní školy: Skuteč Smetanova, Skuteč Komenského, Chrast, Chroustovice, Dašice, Luže, Proseč a Hrochův Týnec. Soutěž je rozdělena do dvou věkových kategorií: mladší ... čtěte více

HROŠIÁDA 30.9.2015

Dne 30.9.2015 se uskutečnila již tradiční Hrošiáda. Na pozemku naší školy se sjeli sportovci okolních škol. Byli zde například děti z Chroustovic, Dašic, Proseče, Chrasti, Luže, ale také Skutče Komenského a Smetanovy. Tyto školy vyslaly své nejlepší sportovce, z každého ročníku, kteří spolu s učiteli tělesné výchovy přijely k nám. Sportovci byli rozděleni ... čtěte více

VÁNOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

Dne 21.12.2015 se žáci a žákyně naší školy opět zúčastnili každoročního vánočního turnaje ve stolním tenise a to v hojném počtu (61 dětí). Kluci i dívky si zpříjemnili předvánoční čas. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích. Děvčatům i chlapcům nechyběl soutěžní duch a proto zápolili s nasazením všech sil. Někdy chybělo i trochu toho štěstíčka, ale i ... čtěte více

KRAJSKÉ KOLO V KONVERZAČNÍ SOUTĚŽI ANGLICKÉHO JAZYKA

Po předešlém úspěchu Marka Jirmáska z 9. třídy v okresním kole konverzační soutěže angličtiny jsme se dne 10. 3. 2015 vydali do krajského kola v Pardubicích. V DDM Beta se sešly celkem tři kategorie.  V Markově kategorii II. A bylo osm soutěžících, po vyplnění registračních údajů a představení porotců byli soutěžící rozděleni do dvou místností. Zde vyplňovali tři ... čtěte více

iSEJF 2015

Naše škola, lépe řečeno třída 8.A se zapojila do soutěže "iSejf 2015", kterou pořádá Národní centrum bezpečnějšího internetu. Soutěž je určena pro děti a mladé lidi od 6 do 18 let a učí děti a mládež zásadám bezpečného pohybu na internetu především, ale i pravidlům užívání ICT nástrojů. V prvním úkolu jsme řešili zabezpečení facebookového účtu a sestavili jsme pravidla ... čtěte více

CELOSVĚTOVÁ MATEMATICKÁ SOUTĚŽ MATEMATICKÝ KLOKAN

Dne 20. března se tradičně konala celosvětová matematická soutěž Matematický Klokan. Z naší školy se účastnilo celkem 170 žáků od 2. do 9. třídy. Soutěžilo se v kategoriích: Cvrček – 2. a 3. třída, Klokánek – 4. a 5. třída, Benjamín – 6. a 7. třída., Kadet – 8. a 9. třída. Níže uvádíme nejlepší řešitele v každé kategorii. Gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme všem ... čtěte více

VÁNOČNÍ TURNAJ V PINGPONGU

Dne 9. prosince 2014 se konal devátý ročník vánočního pingpongového turnaje. Soutěžilo se ve třech kategoriích: v první byli žáci 4. a 5. ročníků, ve druhé žáci 6. a 7. ročníků a ve třetí pak ti nejstarší, osmáci a deváťáci. Celkem hrálo 82 dětí. Turnaj byl zábavný, ale i napínavý. Hráli jsme v naší tělocvičně celkem na dvou stolech. V první kategorii dívek byla nejúspěšnější ... čtěte více

2. KOLO FUTSALOVÉHO TURNAJE

Dne 27.11.2014 jsme se zúčastnili 2. kola futsalového turnaje, který se konal na Pardubické sportovní škole "Ohrazenice". Turnaje se zúčastnily celkem 3 školy, s námi 4. Na turnaj přijeli z Chrasti, Hradce a místní z Pardubic Ohrazenic). Hned první zápas jsme hráli se školou Pardubice. Bylo to velmi obtížné, neboť to byl mix hráčů U15 a U16, které hrají za FK Pardubice ... čtěte více

SPORTOVNÍ TURNAJE

V říjnu a listopadu probíhaly sportovní turnaje ve vybíjené a florbalu, které pořádal školní parlament. Turnaj ve florbale byl určen pro mladší žáky ze 4. -6. třídy. Protože některé třídy jsou početné a jiné sportovně založené, mohli si žáci vytvořit ve třídě i dvě družstva. Turnajem postupovala pouze vítězná družstva. Do finále dorazily týmy 6.A a 6.B. Zápas byl vyrovnaný ... čtěte více